Teklif Al

Sizlere en iyi uygun teminatlarla teklif paylaşmamız için iletişim bilgilerinizle beraber teklif talep edebilirsiniz.

Lütfen İletişim Bilgilerinizi Giriniz

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası

Tamamlayıcı sağlık sigortası, hali hazırda Sosyal Güvenlik Kurumuna bağlı olarak sigortalı olan kişilerin, SGK anlaşmalı özel hastanelerde ekstra bir ücret ödemeden muayene, tahlil ve tedavi hizmeti almasını sağlayan bir poliçedir.

Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olarak daha ciddi sağlık durumlarında nitelikli bir SGK anlaşmalı özel hastaneden ve doktorlardan faydalanabilmek için yüksek maliyetler ödemenizin önüne geçmektedir. Kısacası Tamamlayıcı Sağlık Sigortası hem ayakta tedavi hem de yatarak tedavi hizmetlerinde SGK’nın karşıladığı bedelin üstünü tamamlayan bir poliçedir. Böylelikle kendinizi ailenizi ve sevdiklerinizin muayene ve tedavilerin de yüksek meblağlar ödemek zorunda kalmazsınız.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsıyor?

Bu sigorta türü tahlil, muayene, tetkik ve küçük cerrahi müdahaleler gibi ayakta tedavi hizmetleriyle oda, refakatçi, yemek, diyaliz ve buna benzer yatarak tedavi hizmetlerini kapsar. Bu kapsamların dışında bulunan durumlarda ise daha kapsamlı teminat paketleri alarak tedavi ve hastane ağlarını daha geniş hale getirmek de mümkündür. İsteğe bağlı olarak doğum teminatı da eklenebilmektedir. Poliçe hizmetini sunan sigorta şirketine göre poliçelerin kapsamı farklı şekilde hazırlanabilir.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortası Neleri Kapsamıyor?

Bu sigorta kapsamının dışında olan belli durumlar da mevcuttur. Bu durumların sigortaya dahil olup olmaması da sigorta şirketlerine göre farklılık gösterir.
Sigorta yaptırmak isteyen kişide halihazırda bir hastalık durumu var ise mevcut hastalık teminat dışında kalır. Doğum teminatı eklenmiş olsa dahi her sigorta şirketinde farklı olmak kaydı ile 6 ay ile 1 yıl bekleme süresine tabidir. Eğer sigorta yaptıran kişinin SGK sigortası aktif değilse veya poliçe vadesi ortasında aktif olmaktan çıktı ise tamamlayıcı sağlık sigortası yine kapsam dışı kalır. Ayrıca bütün ilaç masrafları ve diş tedavileri tamamlayıcı sigorta kapsamı dışındadır.

Tamamlayıcı Sağlık Sigortasından Kimler Yararlanabilir?

SGK’ya bağlı işçi, bağ-kurlu, memur gibi devletin sosyal güvenlik hizmeti altında olan bütün çalışanlar tamamlayıcı sağlık sigortası yaptırabilirler. Eğer SGK kapsamında bir sigorta çatısı altında değilseniz tamamlayıcı sağlık sigortasından yararlanma hakkınız bulunmaz. Ayrıca tamamlayıcı sağlık sigortası bireyseldir. Fakat SGK çalışanıysanız aynı poliçe altında aile bireylerinizi de eş ve çocuklarınızı ekleterek her bir kişi için ayrı ayrı prim almak şartı ile tamamlayıcı sağlık sigortası kapsamına dahil edebilirsiniz. Bu poliçede SGK’daki gibi sadece babanın sigortası, bütün aileyi güvence altına almamaktadır. Her birey için ayrı teminat alınır ve prim ödemesi yapılmak zorundadır. Ancak sigorta şirketleri ailelere bu konuda avantajlı ve değerlendirilebilir seçenekler sunar. Bununla beraber kurumlar da kendi çalışanları için sağlık sigortası yaptırabilir.