Teklif Al

Sizlere en iyi uygun teminatlarla teklif paylaşmamız için iletişim bilgilerinizle beraber teklif talep edebilirsiniz.

Lütfen İletişim Bilgilerinizi Giriniz
Lütfen Firma Bilgilerinizi Giriniz

Grup Sağlık Sigortası

Kurumsal sağlık sigortası olarak da bilinen bu sigorta çeşidi, işverenlerin çalışanlarına ve veya isteğe bağlı olarak çalışanların aile bireylerini de teminat kapsamına alınabilecek bir sağlık sigortasına verilen isimdir. Genel olarak grup sağlık sigortası, iş yerinde çalışan tüm personellere aynı hakları sunar. Kendisi ve ailesi için sağlık sigortası yaptıracak durumu olmayanlar, grup sağlık sigortasından faydalanarak daha makul fiyatlar ile güvence altına girebilirler. İşverenlerin belirledikleri sigorta poliçeleri kapsamları ve limitleri dahilinde çalışanlar ve isteğe bağlı olarak aile bireyleri grup sağlık sigortasını anlaşmalı hastanelerde kullanabilirler.

Grup Sağlık Sigortası Neleri Kapsar?

Grup sağlık sigortası, kurum içinde çalışan ve isteğe bağlı aile bireylerine ayrı ayrı sağlık hizmeti sunan bir sigorta çeşididir. Yani çalışan herkesin, bu sağlık sigortasını kullanma hakkı vardır. Çalışılmakta olan iş yerinden ayrılana kadar grup sağlık sigortası devam eder. Bireysel sağlık sigortaları ile grup sağlık sigortaları arasında pek de büyük bir fark yoktur. Farkı oluşturan durum, işverenin belirlediği teminat kapsamı ve limitlerdir. Grup sigortasında verilen teminatları aşağıda detaylı bir şekilde inceleyebilirsiniz:

Yatarak Tedaviler ve Ameliyatlar;

Ameliyatlı ya da ameliyatsız olarak hastanede gerçekleşen tedaviler için, hastaneye yatış ve çıkış dönemi içerisindeki doktor, standart oda, ameliyathane, yemek, refakatçi, yoğun bakım, ameliyat esnasında kullanılan bütün tıbbi malzemeler, ilaçlar ile ilgili sağlık giderleri, poliçede belirtilen limit, anlaşmalı hastane ağı, muafiyet, coğrafi kapsam ve ödeme yüzdesi ile geçerlidir.
Yatarak tedavi teminatı kapsamında aşağıdaki diğer hizmetlerden de yararlanılabilir:

 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Tetkikleri
 • Evde Bakım ve Tedavi
 • Tıbbı gözlem Tedavi
 • Ameliyat Sonrası Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon
 • Ambulans
 • Kemoterapi, Radyoterapi, Diyaliz Tedavi
 • Küçük Cerrahi
 • Uzuv Kaybı

Ayakta Tedavi Teminatı;

Çalışan sigortalının herhangi bir Hastalığı, Rahatsızlanması ve kaza sonucu ile tanı ve tedaviye ihtiyaç duyacağı doktor muayenesi, laboratuvar tetkikleri, ilaç, ileri tanı yöntemleri, röntgen, fizik tedavi ve rehabilitasyon giderleri, ayakta tedavi teminatı kapsamında karşılanır.
Bunun dışında işvereniniz sizin veya dahil edilmiş ise aile bireyleriniz için talebiniz üzerine ek olarak Hamilelik ve Doğum Teminatı kapsamında aşağıdaki diğer ek teminatları da grup sigortası poliçesine ekleyebilir:

 • Normal Doğum ve Sezaryen Doğum
 • Gebelik Komplikasyonları Tedavisi
 • Gebelik Rutin Kontrolleri